Šátků je na trhu obrovské množství, tlustých, tenkých, klouzavých, drhnoucích, pružných, nosných, úzkých, širokých, nadýchaných, hutných, prodyšných, různých vazeb, barev, materiálů... 


My si dali pro začátek jeden jediný cíl: chceme vytvořit šátek univerzální, takový, ve kterém bude příjemně nejmenším, ale také takový, který bude dost pohodlný i se staršími batolaty. Zkrátka takový, který bude sloužit od prvního miminka k poslednímu batoleti. 


Jeden jediný cíl, ale opravdu ne snadno dosažitelný. 

Ono totiž namixovat zlatý střed je mnohem těžší než specializovat se na malá miminka nebo zase jen na těžké děti. Šátek nesmí být ani příliš tenký a málo nosný, ale zase ani příliš tlustý a tuhý. Musí tak akorát klouzat, aby to nebyl při vázání boj, ale jednou dotažené dílo musí také držet - a to i když se miminko zrovna rozhodne hrát si na klokana :) Musí být příjemný a poddajný pro čerstvá miminka, ale musí zvládnout i výletovací šichty při záchraně unavených turistů začátečníků.


Tkalcovna trpělivě snášela naše další a další požadavky. Evoluce šátků Lenire má za sebou několik vývojových stupňů a více než rok vývoje. Až jednou dorazil šátek, který už může jít do světa.

- je 100% bavlněný, abyste s nim neměli při praní žádné starosti.

- tkaný tolik oblíbenou žakárovou vazbou, velmi příjemnou na dotyk.

- s gramáží 250 g/m2 před praním.

- s barevně odlišenými lemy pro snadnější orientaci při vázání.

- se šířkou bohatých 74 cm, aby nikdy ani centimetr nechyběl.


Ale především - věříme, že je dost dobrý, aby se stal vaším věrným pomocníkem v období, kterému se říká mateřská dovolená... :)