Šátků je na trhu obrovské množství, tlustých, tenkých, klouzavých, drhnoucích, pružných, nosných, úzkých, širokých, nadýchaných, hutných, prodyšných, různých vazeb, barev, materiálů... 


My si dali pro začátek jeden jediný cíl: chceme vytvořit šátek univerzální, takový, ve kterém bude příjemně nejmenším, ale také takový, který bude dost pohodlný i se staršími batolaty. Zkrátka takový, který bude sloužit od prvního miminka k poslednímu batoleti. 

Jeden jediný cíl, ale opravdu ne snadno dosažitelný. 

Ono totiž namixovat zlatý střed je mnohem těžší než specializovat se na malá miminka nebo zase jen na těžké děti. Šátek nesmí být ani příliš tenký a málo nosný, ale zase ani příliš tlustý a tuhý. Musí tak akorát klouzat, aby to nebyl při vázání boj, ale jednou dotažené dílo musí také držet - a to i když se miminko zrovna rozhodne hrát si na klokana :) Musí být příjemný a poddajný pro čerstvá miminka, ale musí zvládnout i výletovací šichty při záchraně unavených turistů začátečníků.


Tkalcovna trpělivě snášela naše další a další požadavky. Evoluce šátků Lenire má za sebou několik vývojových stupňů a více než rok vývoje. Až jednou dorazil šátek s vazbou, které jsme dali jméno Universal, který už může jít do světa.

- je 100% bavlněný, abyste s nim neměli při praní žádné starosti.

- tkaný tolik oblíbenou žakárovou vazbou, velmi příjemnou na dotyk.

- s gramáží 250 g/m2 před praním.

- s barevně odlišenými lemy pro snadnější orientaci při vázání.

- se šířkou bohatých 74 cm, aby nikdy ani centimetr nechyběl.

V Universal vazbě jsou natkané všechny šátky vzoru Campanula, Pythagoras, Amoria a Flora. Doporučujeme je pro rodiče, shánějící prvního pracanta, který má vydržet na celé nosící období. Zejména šátky s přírodní nebarvenou osnovou jsou velmi rychle zanošené a na pohmat pak vyloženě máslové. 

S časem přichází invace a tak jsme s novými natkávkami také mísrně poupravili způsob tkaní. Zvolili jsme trochu tenší osnovní nitě, které na jimi vytkávaných polochách vytvoří na pohmat velmi příjemný dojem i bez změkčovacích úprav, přitom gramáž a celkový dojem ze šátku při nošení zůstal stejný, s 260 g/m2 je vazba Universal Satin výborným univerzálním šátkem od miminek po batolátka - velmi rychle zanošený, správně pružný, příjemně nosný, prodyšný, snadno dotahovatelný, přitom úvaz drží. 

Ve vazbě Universal Satin najdete na e-shopu šátky Milky way a Olive paws. 

Nejnovějším přírůstkem je vazba nazvaná Double Comfy. Složitější způsob žakárového vytkávání se dvěma útkovými nitkami protkávanými těmi osnovními. Výsledkem je šátkovina s těmi nejlepšími vlastnostmi, které můžete při nošení miminek a starších batolátek využít - je nadýchaná, i když je materiálu dost, bude dýchat. Na ramenou vytváří extra pohodlný polštář, jako dělaný pro nošení těžkých miminek a batolátek. Nedře, neřazezává se. Příjemně pruží, snodno se dotahuje a neprokluzuje. A dali jsme si záležet na příjemnosti na pohmat. Šátek Vám už jako nový dorazí příjemný, zanášení je zkrátceno na absolutní minimum. Gramáž vyskočila na hodnotu kolem 300 g/m2, aby se vám se šátkem lépe vázalo, šířku jsme upravili na rovných ideálních 70 cm. 

Vazba Double Comfy má vyníkající recenze, jsme na ni náležitě pyšní. Doporučujeme ji pro rodiče, kteří shání šátek pro starší miminko/batolátko, přechází z elastického šátku nebo z tenkého tkaného šátku a shání něco opravdu nosného a pohodlného.
Malinká miminka se šátkem určitě také odnosíte, materiál je měkký a poodajný, zkušení vázači s tím nebudou mít žádný problém. Jen je třeba počítat s vícero materiálem v ruce, pokud se budete nošení s novorozeňátkem teprve učit, snáz se vám bude uzlovat a látka kolem miminka porovnávat s naší vazbou Universal a Universal Satin.  

Vyberte si šátek s vazbou Double Comfy...

Nevíte si s výběrem rady? Napiště nám na info@lenire.cz, vybereme společně ten nejlepší šátek pro vás!