Na úplném začátku jsme se rozhodli začít s čistou 100% bavlnou. Je to ověřený a odolný materiál, který všichni znají, a tak se ani údržba Leniré šátků nijak neliší od praní běžného oblečení. 

Šátek z výroby dorazí bez vysrážení předem. Je tedy střižený delší a po několika prvních praních se teprve vysráží na finální délku, šířku a také vlastnosti. Před prvním použitím ho tedy doporučujeme vyprat. Pokud chcete srážení urychlit, můžete šátek vyprat v pračce poprvé rovnou na 60 stupňů, pro všechny případy s prádlem stejných barev.

Pro běžnou údržbu pak stačí prát ho jako jiné barevné prádlo na 40 stupňů. To je teplota, která na naprostou většinu běžného znečištění stačí a zároveň je pro materiál šetrnější. Proto také na cedulce najdete následující doporučení k údržbě:

pokyny k údržbě

Možno prát na 40 stupňů v pračce, nebělit, možno sušit v sušičce na mírný stupeň, možno žehlit na střední stupeň, chemicky nečistit.

 
Šátky Lenire se díky zvolenému způsobu tkaní nijak zvlášť nemačkají a nehrozí tedy tvoření stálých skladů na stejných místech, které by časem mohly způsobit oslabení nebo dokonce zlámání vláken v místech ohybu jako tomu bývá u lněných šátků. Přesto ale doporučujeme po praní šátek přežehlit a případné přehyby látky preventivně rozžehlit.


Ať vám šátek dobře a dlouho slouží! 

logo