Přemýšlím, z kterého konce to vzít. Šátky Lenire začínají a zároveň jsou zatím na samém konci příběhu. A tak to tedy vezmu chronologicky od začátku, pozor, asi to bude delší.

Jmenuji se Věra Kalousková. V roce 2005 se mi narodil první syn. Já v té době prožívala zajímavé období, dokončovala jsem školu a při tom jsem se popasovávala s nově nabytou mateřskou rolí. A v jednom okamžiku se sešly dvě okolnosti - po státnicích jsem najednou měla spoustu času a chuti něco podniknout a k tomu jsem zrovna řešila, v čem to své miminko nosit. Nejprve nesmělý a ne úplně vydařený pokus o samo domo šátek z kanafasu, pak vybírání toho pravého. Tehdy tu bylo tak málo značek šátků, že by je na prstech rukou spočítal. A tak se zrodil nápad, že bych mohla šátky předvádět ostatním maminkám v okolí, dělat seance, kde by si mohly ohmatat nebo vyzkoušet vzorky vícero různých značek šátků najednou. A od toho už byl kousíček k webu NošeníDětí.cz, kde pak vznikl specializovaný nosící e-shop, sešly se tam nosící ženy z celé republiky v diskuzi a řešily jsme (a stále řešíme :) ) společně všechny ty věci kolem nošení.

V roce 2008 přibyla do rodiny dcerka, děti rostly, ze šátků jsme přešli na ergonomická nosítka a i těm už mi nakonec děti začaly odrůstat. Tehdy byla na trhu klasická nosítka a pak větší batolecí. A mě začalo vrtat hlavou, jestli by šlo vymyslet nosítko, které by zvládlo chvíli s miminkem růst, trochu víc se přiblížit šátkům, které jsou ve schopnosti přizpůsobit se dítěti a rodiči vždy přesně na míru unikátní a bezkonkurenční. A tak po 2 letech příprav vyrazilo do světa nosítko KiBi. 

Uběhlo několik dalších let, KiBi se osamostatnilo a už nepotřebuje moji péči. A tak nastala ta správná konstelace na splnění dalšího snu - vybudování vlastní značky šátků na nošení dětí. Něco, co jsem si vždycky přála, ale bála jsem se začít realizovat. Sny se ale mají plnit, pokud to jen trochu jde. A tak uběhly další téměř 2 roky příprav a dnes už můžete nosit v šátcích Leniré :)


Já jim přeji trochu štěstí. V koutku duše si připomínám heslo, že štěstí přeje připraveným. Přeji si, abyste s nimi byli spokojení a mohli jsme z nich mít radost společnou...

Věra Kalousková
majitelka, provozní a ideová vedoucí Lenire s.r.o. 


logo